LENSBALL JE vhodný pro každého, kdo má chytrý telefon

 

Skleněná koule je skvělý pomocník pro umělecké a kreativní fotky - který se hodí pro každého fotografa. A to za cenu, kterou si může každý dovolit. Váš chytrý telefon zvládne fotit s touto koulí automaticky-  zaostřování na fotce  a další funkce inteligentních fotoaparátů s Lensball fungují velmi dobře.

 

Už jste viděli na Instagramu různé fotky na kterých byla různě v odrazech použita skleněná koule?

Pokud je koule používána správně, vytváří působivé fotografie, díky nimž bude vaše publikum oslněné i zvědavé. Mnohokrát nás oslovují cizí lidé, kteří jsou zvědaví, jak se dá fotografovat se skleněnou koulí. Jakmile zařadíte  tento typ fotografie na svoje sociální sítě, pravděpodobně získáte stejný zájem od fanoušků. Zde je několik tipů, které vám pomohou při fotografování s lensball. 

 

Jak lens ball funguje?

U lens ballu dochází k lomu světla. Světlo se přes kouli ohýbá a dochází ke zkreslení. Když dojde k lomu u průhledného kulového objektu, stane se něco magického. Je vidět obrácený obraz scény za lens ballem. Takže kouli můžete používat jako zvláštní prvek k vašim fotografiím , kterou můžete pohybovat po různě po scéně.

 

Lensball umí převrátit obraz vzhůru nohama

Když použijete lens ball tak vám uvnitř koule vznikne obraz, který je převrácený vzhůru nohama. Pokud se tomu chcete vyhnout, nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je rozostření obrazu. 

 

Měli byste dostat skleněnou kouli do polohy, aby byla na úrovni s fotografovaným předmětem. Vycentrovaný předmět v kouli bude mít menší zkreslení. U některých případů jako jsou třeba louže může být koule umístěna i na přímo. 

 

Položení lensballu na zem

 

Pokud budete chtít vyzkoušet fotografie, kdy lens ball položíte na zem. Tak najděte pevné místo, tak aby tam míč pěkně seděl. Pokud nenajdete vhodné místo, může Vám kouli podržet někdo jiný. 

Důležité je i osvětlení před lenss balem

 

Měli byste mít dobře osvětlený předmět, který fotíte. Dobře osvětlený objekt bude přímo zářit skrz kouli. Podívejte se, jak vypadá  fotografie, když je slunce za vámi, nebo během když je modrá obloha. 

 

Jaké jsou výhody focení s lens ball?

  • Lens ball je levnější než čočka a umožňuje vám vytvořit efekt typu rybí oko.
  • Míč můžete přesunout na jakékoliv místo na fotografii
  • Scény vytvořené s křišťálovou koulí mají často umělecký dojem.
  • Lens ball vytvoří přirozený rámeček pro vaši fotografii.