FOTÍ SELFIE ČASTĚJI MUŽI NEBO ŽENY?

Co myslíte?

Pojem selfie dnes už používáme všichni. Dokonce byl zařazen už i do oxfordského slovníku jako fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou. Víte ale, že první selfie vznikla už v roce 1839. Dokonce se první selfie tyč se objevila v českém filmu Zabil jsem Einsteina.

Vzít do ruky telefon, namířit na sebe foťák a cvak. Navíc pokud si k mobilnímu telefonu přidáte objektiv rybí oko, můžete zachytit na jedné fotce více lidí nebo prostředí ve kterém se fotíte. Každý z nás si už určitě alespoň jednu selfie někdy udělal.  Zajímavé však je, že podle průzkumu, který Huawei uskutečnil v červnu tohoto roku, jsou to však muži, kteří fotí selfie častěji. Celých 77 % z nich přiznává, že fotí selfie, zatímco žen jen 69 %.

Z průzkumu také vyplynulo, že největšími fanoušky selfie jsou mladí lidé. Nejvíce, celkem 81 %, si vytvářejí selfie lidé ve věku 18-24 let. Podle průzkumu oblíbenost fotit selfie se stoupajícím věkem klesá. Z věkové kategorie 25-34 let 74 % uvedlo, že fotí selfie a ve věku 35-45 let toto přiznalo už jen 66 % dotazovaných. Dalo by se tedy říct, že čím mladší tím vyšší oblíbenost selfie?